Vyřešilo se to!

• Mgr. Alena Bohačíková
  • Mgr. Hedvika Pařízková
  • Mgr. Zdenka Daníšková

Případ Selvinův, Zločin na poště, Šlépěje i Ztracený dopis, vše názvy povídek věhlasného spisovatele Karla Čapka, zhlédli naši žáci osmého ročníku 3. dubna 2023 v adaptaci Nezávislé divadelní scény SemTamFór – divadla pro všechny generace.

Osmáci si v divadle u řešení detektivních případů mohli lámat hlavy, ale také se pobavit u vtipných scének.

Sami diváci z řad našich žáků hodnotili divadelní představení takto:

Ze začátku představení jsem měla strach, že to bude nějaká „blbost“, ale čím více jsem to sledovala, tím více mě to začalo bavit.

Příběhy byly vážné i vtipné. Herci se snažili přizpůsobit to i našemu věku. Hodně jsme se nasmáli. Měli i vtipné kostýmy.

Bylo to super, že jsme celou dobu nevěděli, kdo detektivovi volal. Až ke konci jsme se dozvěděli, kdo byl pan K. Č. – Karel Čapek.

Herci měli dobrý herecký výkon.

Za mě bylo představení hezky zpracováno a vtipné.

Líbilo se mi, jak ty příběhy zapadaly do sebe pomocí vzpomínek detektiva.

Nejvíce se mi líbila hláška: „Co machruješ, máš tu jen židli.“

Bylo to jedno z mála divadel, které mě bavilo.

Líbilo se mi, jak to herci umí procítit. Je to neuvěřitelný talent vystupovat před tolika lidmi a nesplést se. Prostě je úžasné něco hrát, aby to vypadalo přirozeně.